Rękawice diagnostyczne

Podobne rękawice diagnostyczne okazują się niezbędne wobec pracy z czynnikami, które mogłyby wywołać niepożądane podrażnienia skórne. Stają się więc konieczne podczas pracy z substancjami kwasowymi i zasadowymi, alkoholami oraz innymi wodnymi roztworami rozcieńczonymi. Firma SafeMed oferuje najwyższej jakości rękawice, wykonane z naturalnego kauczuku – pełną ofertę zweryfikować można na stronie internetowej, widniejącej pod adresem: safemed.pl.

Uwaga na reakcje alergiczne

Warto zaznaczyć, że niektóre osoby wykazują tendencję do uczulenia na kauczuk – jeśli pojawiają się reakcje skórne w postaci wysypki lub świądu, lepiej zrezygnować z użytkowania rękawiczek. Wobec osób, które nie mają uczulenia na lateks są one jednak propozycja doskonałą.

Wśród zalet rękawiczek, wykonanych z kauczuku wymienić należy:

· wysoki stopień elastyczności i sprężystości,

· idealne dopasowanie do konkretnego rozmiaru dłoni,

· dużą izolacyjność,

· uniwersalność zastosowania – oprócz kontaktu ze smarami i olejami, rękawiczki można wykorzystać w niemal wszystkich podejmowanych pracach.


Wobec tego można uznać, że omawiane rękawice są potrzebne w niemal każdej dziedzinie, w tym również we wspomnianej branży medycznej, gdzie chronią zarówno pacjenta, jak i specjalistę, wykonującego badania. Mikroorganizmy nie przedostają się przez warstwę ochronną, wykonaną z lateksu, a wygoda użytkowania sprzyja wybieraniu właśnie takich modeli. Warto decydować się na zakup rękawiczek sprawdzonych firm, oferujących wyłącznie akcesoria najlepszej jakości.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52

Kategorie